Engin Geri Dönüşüm
Yükleniyor...
Bize Ulaşın

Tükenebilir doğal kaynakların yeniden kullanıma kazandırılması, sadece geleceğe yapılan bir yatırım değildir. Aynı zamanda doğanın daha az kirlenmesini sağlar ve geleceğe daha yeşil, daha temiz bir dünya kalır. Bunun sağlamanın tek yolu geri dönüşümdür. Cam, kağıt, metal, plastik atık haline gelse de çöp değildir. Geri dönüşüm kapsamında çeşitli üretim aşamalarından geçtikten sonra ikincil bir hammadde olarak yeniden kullanılabilir.

1 ton kağıdın geri dönüştürülmesi, 17 ağacın kesilmesini önlüyor. 1 ton camın geri dönüştürülmesi 100 litre petrol tasarrufu sağlıyor. Geri dönüşümle tüm metaller yeniden kullanılabilir bir form kazanabiliyor.  Sadece içecek kutularının geri dönüşüme kazandırılması bile, alüminyumun üretimine nazaran % 95 oranında enerji tasarrufu elde etmeyi sağlıyor. İşte bu nedenle özellikle metal materyallerin geri dönüşüme kazandırılması çok büyük önem taşıyor.

Yaşanabilir Bir Dünya İçin Geri Dönüşüm Şart!

Yeniden kullanılabilir durumda olan tüm atık malzemelerin ikincil bir hammadde olarak kullanılması çevrenin kirlenmesini çok ciddi düzeyde engelliyor. Kullanılmış materyallerin geri dönüşümle yeniden kullanılır hale gelmesi, hava kirliliğinin % 94’e varan oranlarda azalması anlamına geliyor. Ayrıca su kirliliğinin de % 44 düzeyinde azalmasını sağlıyor.

Doğayı korumak yaşamı korumaktır. Bu nedenle tüm atıkların ayrıştırma çalışmaları ile türlerine göre ayrılması ve işlenerek yeniden bir hammaddeye dönüşmesi herkesin ortak sorumluluğudur. Siz de geri dönüşüme destek verebilirsiniz. her türlü metal, hurda atıklar için bizimle iletişime geçebilir ve yeniden kullanıma kazandırılması için en önemli adımı atabilirsiniz.